بهترین روش برای آموزش تایپ و تمرین تایپ فارسی و انگلیسی

سریع تایپ کردن، قابلیت‌های فراوانی به ما می‌دهد. ما با یادگیری تایپ سریع ده انگشتی، تمرکز بیشتری حین انجام کار داریم و حواسمان تنها به متنی است که تایپ می‌کنیم نه به پیدا کردن جای دکمه‌ها روی صفحه کلید! در این مقاله ما می‌خواهیم یک وبسایت خوب را به شما معرفی کنیم که به کمک آن، می‌توانید تایپ ده انگشتی را در مدت زمانی که و به صورت اصولی بیاموزید و با انجام تمرین تایپ سرعت تایپ کردن خود را افزایش دهید.

آموزش تایپ سریع

 

اهمیت یادگیری تایپ سریع

امروزه ما از صفحه کلید بیشتر از قلم و کاغذ استفاده می‌‌کنیم. کسی که به صورت دو انگشتی تایپ می‌کند، نگاهش بین صفحه‌کلید و مانیتور (و شاید متنی که از روی آن تایپ می‌کند،) مدام در حرکت است این امر باعث از بین رفتن تمرکز و کاهش سرعت و خستگی زودرس می‌شود. اما کسی که تایپ سریع ده انگشتی را آموخته است، نیازی به نگاه به صفحه کلید در هنگام تایپ ندارد و این امر باعث کاهش خستگی چشم و مغز، و همچنین افزایش سرعت و افزایش تمرکز در زمان تایپ کردن می‌شود.

یوتایپ؛ وبسایتی برای آموزش و تمرین تایپ سریع

یوتایپ

یوتایپ؛ وبسایت آموزش تایپ

یوتایپ (utype.ir)؛ نخستین وبسایت در ایران هست که سرویس آموزش تایپ سریع را راه اندازی کرد و همچنان بهترین و پر مخاطب‌ترین وبسایت در این زمینه هست. مهم‌ترین نقطه مزیت یوتایپ، سرعت و سبکی فوق‌العاده سایت و سادگی آن است، که به شما کمک می‌کند بدون هیچگونه حواس‌پرتی و با کندترین سرعت اینترنت و بدون مصرف ترافیک اینترنت، بتوانید تایپ سریع را یاد بگیرید و تمرین کنید. اگر می‌خواهید بدانید یوتایپ چگونه کار می‌کند، همین الان، درس اول تایپ فارسی یوتایپ را ببینید!

آموزش تایپ سریع فارسی، انگلیسی و اعداد

یوتایپ دوره‌های مختلفی برای آموزش تایپ فارسی، آموزش تایپ انگلیسی و آموزش تایپ اعداد (تایپ با قسمت عددی صفحه کلید) دارد. در هر دوره تعدادی از دروس رایگان هست و پس از طی این دروس، اگر طرز کار یوتایپ را پسندیدید، با پرداخت وجهی جزئی، به همه دروس یوتایپ دسترسی داشته باشید. البته با همان دروس رایگان هم اصول کلی تایپ سریع را خواهید آموخت.

قابلیت ذخیره روند پیشرفت تایپ شما و ارائه نمودارهای تحلیلی

وقتی در یوتایپ حساب کاربری داشته باشید، روند پیشرفت شما در هر درس و هم روند پیشرفت کلی آموزش تایپ شما ذخیره می‌شود و شما می‌توانید نمودار تحلیلی مربوط به وضعیت و پیشرفت خود را ببینید.

نمودارهای تحلیلی تایپ سریع

شما با این نمودارها مطلع می‌شوید که در هر درس، سرعت و دقت شما چه روندی طی کرده و میانگین سرعت و دقت شما در هر درس و هم به طور کلی، چقدر است. همین طور شما می‌توانید متوجه شوید که در هر روز، چند دقیقه از وقت خود را صرف آموزش و تمرین تایپ کرده‌اید و بر این اساس می‌توانید برای خود برنامه‌ریزی و هدف‌گذاری داشته باشید.

تست سرعت تایپ و تمرین تایپ

تست سرعت تایپ یکی دیگر از قابلیت‌های یوتایپ است. در بخش تست سرعت تایپ، متن‌هایی واقعی وجود دارند که شما می‌توانید سرعت و دقت تایپ خود را در آنجا محک بزنید و یا با دوستان خود مسابقه سرعت تایپ برگزار کنید. این درس‌ها هم قبل از شروع دوره آموزش، برای دانستن وضعیت فعلی شما مناسب  است و هم پس از به پایان رساندن دوره‌های تایپ، ابزاری مناسب برای تمرین تایپ سریع است.

 

امیدواریم با یادگیری تایپ سریع و کسب این مهارت مهم، بتوانید گام مهمی در راستای پیشرفت فردی خود بردارید. توصیه می‌کنم همین الان به یوتایپ برید و آموزشتون رو شروع کنید.

مجتبی طاهری

طراح گرافیک، وب و رابط کاربری؛ کارشناس ارشد اقتصاد و علاقه‌مند به بازاریابی و کسب و کار الکترونیک

مطالب مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *