آموزش ذخیره اسلایدهای پاورپوینت به صورت عکس

گاهی ما نیاز داریم که اسلایدهای پاورپوینت را به صورت عکس ذخیره کنیم که بتوانیم از آن در  صفحات وب، یا برای ارسال روی شبکه‌های اجتماعی و هر کاربرد دیگری استفاده کنیم. در این مقاله نحوه ذخیره اسلایدهای پاورپوینت به صورت عکس و با فرمت های jpg یا png یا gif را به شما آموزش می‌دهیم.

ذخیره پاورپوینت به صورت عکس

برای ذخیره پاورپوینت به صورت عکس، مراحل زیر را طی کنید.

  1. در حالی که ارائه‌ای که می‌خواهید ذخیره‌اش کنید باز است، به تب HOME بروید و گزینه Save As را انتخاب کنید.
  2. روی This PC کلیک کنید و فولدری را برای ذخیره عکس‌های انتخاب کنید. اگر فولدر مورد نظرتان در بخش سمت راست نیست، Browse را بزنید و از پنجره‌ای که باز می‌شود به فولدر مورد نظرتان بروید.
  3. در قسمت پایین پنجره‌ای که باز می‌شود، لیست مربوط به Save as type را باز کنید. در این قسمت، یکی از پنج فرمت gif، jpg ، png، tiff، bmp را انتخاب کنید. در ادامه در مورد این فرمت‌ها و این که کدام بهتر است، توضیح مختصری خواهیم داد.ذخیره اسلاید پاورپوینت به صورت عکس
  4. روی دکمه Save کلیک کنید. پنجره‌ای باز خواهد شد که از شما می‌پرسد که فقط اسلاید جاری یا همه اسلایدهای این پاورپوینت ذخیره شوند.ذخیره پاورپوینت به صورت عکس
   • در صورتی که All Slides را انتخاب کنید، فولدری همنام پاورپوینت شما ایجاد می‌شود و تمامی اسلایدها به ترتیب شماره اسلاید درون آن فولدر به صورت عکس ذخیره می‌شوند.
   • در صورتی که Just This One را انتخاب کنید، تنها اسلایدی که در زمان ذخیره داخل آن بودید، به صورت عکس و با نام انتخابی شما ذخیره می‌شود.

کدام فرمت در زمان تبدیل پاورپوینت به عکس مناسب‌تر است؟

فرمت ذخیره پاورپوینت به عکس

دو فرمت tif و bmp بالاترین کیفیت را در هنگام ذخیره دارند اما حجم آن‌ها به طرز غیرمعقولی بالا است و ارسال آن روی وب سخت است و باز شدن آن‌ها هم کند است. بنابراین استفاده از این فرمت‌ها چندان قابل توصیه نیست، مگر اینکه قصد چاپ کردن عکس‌ها را داشته باشید.

فرمت jpg اندکی باعث افت کیفیت در عکس‌های شما خواهد شد اما در عوض حجم عکس‌ها به نسبت tiff و bmp بسیار کمتر است. این فرمت زمانی مناسب است که در پاورپوینت خود از عکس‌های واقعی که تعداد نامحدودی رنگ داخل آن‌هاست، استفاده کرده باشید.

فرمت gif و png در زمانی که اسلاید شما رنگ‌های محدودی دارد، (معمولا در پاورپوینت رنگ‌ها و افکت‌های رنگی زیادی نداریم) انتخاب‌های مناسبی هستند.

در کل، اگر از فرمت مطمئن نیستید، توصیه کلی ما استفاده از png است.

با این قالب‌های پاورپوینت فارسی، ارائه‌های حرفه‌ای بسازید

اگر به دنبال تمپلیت استاندارد برای پاورپوینت‌های فارسی هستید، چندین قالب پاورپوینت فارسی توسط پیکتوشاپ در دسترس قرار گرفته که می‌توانند برای شما جالب باشند. این قالب‌ها که به طور اختصاصی توسط پیکتوشاپ تهیه و منشتر شده اند و دارای چینش‌های مختلفی برای اسلایدهای عنوان، سرفصل، متن، متن دوستونه، نمودار، عکس و … هستند. همچینن جهت سهولت استفاده از این تمپلیت‌ها، راهنمای استفاده از تمپلیت درون خود فایل‌ قالب گنجانده شده است. نگاهی به قالب‌های پاورپوینت شرفه، ترنجک و چارکنج بیاندازید.

مجتبی طاهری

طراح گرافیک، وب و رابط کاربری؛ کارشناس ارشد اقتصاد و علاقه‌مند به بازاریابی و کسب و کار الکترونیک

مطالب مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *